O MNIE

Możliwe, że tak jak ja – masz obawę, że to będzie kolejna zakładka jakich miliony! Dlatego spróbuję inaczej… Dasz mi znać, czy się udało?

Miejsca urodzenia się nie wybiera, ale można wybrać, czy się je lubi. Lubię Warszawę – od urodzenia! Prawie tak samo długo lubię słuchać – o rzeczach ważnych i ciekawych. Niestety nie łatwo jest znaleźć kogoś kto ma coś takiego do powiedzenia.

Problem deficytu ludzi, których warto słuchać postanowiłem rozwiązać na dwa sposoby. Po pierwsze przez tworzenie okazji, żeby spotykać się z ludźmi mądrzejszymi ode mnie. To dlatego od od 2003 na różnych falach prowadzę audycje radiowe (na czym korzystam i ja i słuchacze). Po drugie przez dołączenie do osób, których warto posłuchać. Szkolenia, warsztaty, teksty, nagrania – to moje formy wypowiedzi. I tu pojawia się zaskoczenie.

Gdy się posłucha ludzi mądrych i gdy któryś już raz, ktoś klasyfikuje cię do tej grupy. Nagle odkrywasz, że właściwie nie ma ludzi, których nie warto byłoby wysłuchać. Bo chociaż ludzkie problemy są zaskakująco powtarzalne, to ludzkie historie są niepowtarzalnie zaskakujące. A słuchanie ich ma znaczenie!

Od tysięcy lat, z tego słuchania okazuje się to samo.
➨ Że w życiu ważne są rodzinne więzi i to jak wchodzimy z dzieciństwa w dorosłość (stąd moje inicjatywy: zawodojciec.pl i mikroszkola.waw.pl).
➨ Że w życiu ważna jest praca i to jak ją wykonujemy (stąd to co w zakładkach: workplace i management).
➨ Że w życiu ważna jest mądra obecność drugiego człowieka (stąd zakładka coaching).
➨ Że w życiu ważny jest sens, który powinna spinać naprawdę mocna klamra – najlepiej gdy jest to widzenie własnego istnienia, z perspektywy planu i troskliwej opieki Kogoś, ode mnie większego…
➨ Że nie ma ludzi idealnych, ale idealnie jest znaleźć takich, którzy mają tego świadomość. Bo ostatecznie zawsze chodzi nie o: firmę, szkołę, dzielnicę, czy stowarzyszanie, ale o ludzi, którzy je tworzą.

Przeczytałeś aż dotąd i chcesz dać mi znać, czy się udało „zrobić to inaczej”?
Zapraszam – napisz na: mikolajfoks(at)gmail.com

Nie takiego opisu ci trzeba?
Spójrz na Linkedina

Mikołaj Foks