COACHING

Business coaching, to indywidualny i najbardziej efektywny sposób pracy nad rozwojem zawodowym.

POCZĄTKI

JAK TO SIĘ U MNIE ZACZĘŁO? Jakieś 5 lat temu doszło do koniunkcji dwóch zdarzeń. Bezradnie stanąłem w klinczu zawodowych obowiązków i ktoś zaproponował mi sesję coachingową. Miałem mieszane uczucia – bo nie wiedziałem na czym coaching polega. Ale wygrała ciekawość i potrzeba uporządkowania bieżących spraw. Dziś często korzystam z coachingu jako klient oraz towarzyszę innym jako coach.

SKĄD TO SIĘ WZIĘŁO? Początków tego co dziś nazywamy coachingiem należy szukać w roku 1974. Wtedy to tenisista Tim Gallwey opublikował książkę: „Tenis wewnętrzna gra”. Dowodził w niej, że do osiągnięcia sukcesu najefektywniej prowadzi nas nie dawanie rad, ale zadawanie pytań…

DZIAŁANIA

CZY TO DZIAŁA? Tak! Aż 96% klientów coachingowych deklaruje wysoką skuteczność pracy z coachem i chęć jej kontynuacji. Wśród firm: 86% deklaruje przynajmniej zwrot z inwestycji, 20% deklaruje aż 50-krotny zwrot. Średni zwrot to 7-krotność inwestycji.*

GDZIE TU JEST MAGIA? „Magią” coachingu jest to, że jako istoty społeczne działamy efektywniej w interakcji z drugim, życzliwym nam człowiekiem. Godzina pracy z coachem przynosi efekt lepszy niż wiele godzin samodzielnego analizowania i szukania rozwiązań do własnych wyzwań.

CO NIE DZIAŁA? Albo go skołczujemy, albo trzeba się go pozbyć. To jest kołcz, z którym masz pracować i podnieść swoje wyniki. Dajmy mu kołczing – to załatwi wszystkie problemy. Cele nie są ważne, po prostu go napraw. Kołczing rób po godzinach! Z takimi podejściami coaching nie zadziała.

STARTUJEMY?

Z KIM PRACUJĘ? Pracuję głównie z szefami zespołów, project managerami, i specjalistami z zespołów projektowych – osobami dla których ważne są realistyczne i mierzalne cele. Gros moich klientów to mężczyźni, którzy chcą zwiększyć swoją skuteczność zawodową w zgodzie z wartościami rodzinnymi.

CO ROBIĘ? Uważnie słucham, a dzięki temu pomagam: zdefiniować kluczowe cele i określić ich hierarchię, przeprowadzić szczegółową analizę bieżącej sytuacji, odkryć nieoczywiste plany działania, ustalić konkretny plan działania i sposób jego realizacji.

JAK PRACUJĘ? Pracuję metodą CoachWise™ zgodnie z kodeksem etycznym ICF. Sesje odbywają się niemal wyłącznie zdalnie – przez telefon lub jedną w wielu aplikacji do video rozmów. Długość, częstotliwość i koszt spotkań ustalamy indywidualnie, w zależności od potrzeb.

REFERENCJE

Miałem okazję pracować z Mikołajem nad moją systematycznością, gospodarowaniem czasem oraz stawianiem i realizacją celów. Braki w tych obszarach blokowały mnie w rozwoju zawodowym w takim stopniu, jakiego oczekiwałem. Odbyliśmy tylko kilka spotkań, a już mocno otworzyło mi to oczy i pomogło skupić się na tym, co istotne. Nie mogę powiedzieć, że osiągnąłem już poziom mistrzowski, ale na pewno samemu byłoby mi trudno znaleźć się tu, gdzie teraz jestem. Spotkania są szyte na miarę i bardzo konkretne. Także jeśli na poważnie myślisz o tym, żeby popracować coachingowo nad jakimś obszarem, to polecam gorąco tego człowieka!
Piotr - Konsultant IT


W moim pierwszym spotkaniu z coachingiem w niewiedzy nastawiałem się na zbiór prostych instrukcji, porad do szybkiego wdrożenia. W zamian podczas 4 sesji rozmów z Mikołajem dostałem dużo cierpliwego wsłuchiwania się w moje potrzeby, które w punkt zostawały zweryfikowane serią ‘niewygodnych’ pytań. Cały ten czas był okraszony humorem, wsparciem i dobrą relacją. Spotkałem się ze sobą, moimi potrzebami mocniej i głębiej niż kiedykolwiek wcześniej. Zacząłem działać sam z siebie już po pierwszym spotkaniu, aby zmiana zadziała się realnie w życiu a nie tylko w głowie.
Paweł - IT Project Manager 


Pytania, które zadawał mi Mikołaj nie były proste, ale odpowiedzi na nie pozwoliły na wykonanie milowych kroków w moim rozwoju. Po spotkaniach z Mikołajem nie mogę wyjść z podziwu, jak obecność profesjonalnego coacha, może stać się katalizatorem do osiągnięcia założonych celów. Kluczem do sukcesu jest praca indywidualna, do której czułem się niezwykle zmobilizowany po każdym naszym spotkaniu. Bardzo polecam coaching prowadzony przez Mikołaja Foksa. Dla mnie okazał się być kluczowy do poprawy relacji z osobami, które są dla mnie najważniejsze. 
Piotr - Manager

*KLIKNIJ i zobacz raport PWC i ICF